• W jaki sposób mogę zapisać się do Państwa bazy? +

  Na naszej stronie zamieszczone są wszystkie ogłoszenia, którymi dysponuje nasza firma. W przypadku zainteresowania daną ofertą pracy należy aplikować bezpośrednio przez formularz aplikacyjny zamieszczony pod przyciskiem "Aplikuj". Jeżeli żadna z ofert nie jest dla Państwa interesująca, ale chcą Państwo umieścić swój życiorys (w formie CV) w naszej bazie danych prosimy o rejestrację tutaj Więcej
 • Czy wystarczy, że raz prześlę do Państwa CV? +

  Decydując się na przesłanie do nas CV zostaje ono zapisane w naszej bazie, jednakże zachęcamy do śledzenia naszych ofert pracy, gdyż zawsze w pierwszej kolejności rozpatrujemy aplikacje, które przychodzą w odpowiedzi na konkretną ofertę a dopiero później sięgamy do naszej bazy.
 • Czy języki obce są wymagane? +

  W konkretnej ofercie pracy jest wyraźnie określone czy taka znajomość jest potrzebna czy nie.  Jeżeli oferta pracy precyzuje konieczność znajomości języka obcego nie jest wskazane wysyłać swoje CV przez kogoś kto nie ma takiej znajomości - będzie to stracony czas zarówno dla pracownika szukającego pracy jak i dla agencji.
 • Czy mógłbym uzyskać bardziej dokładną informację o miejscu wykonywania pracy? +

  Zazwyczaj miejsce wykonywania pracy podane jest w ogłoszeniu, w przypadku gdy takiej informacji nie ma w ofercie pracy jest to informacja tajna i zostaje ona ujawniona na kolejnych etapach procesu rekrutacyjnego.
 • Czy mógłbym uzyskać informację o nazwie firmy, do której Państwo prowadzą rekrutację? +

  Takiej informacji nie ujawniamy na pierwszych etapach rekrutacji, są one ujawniane na kolejnych etapach procesu rekrutacyjnego, podczas wywiadu telefonicznego lub podczas bezpośredniego spotkania.
 • Dlaczego po przesłaniu CV nikt do mnie nie zadzwonił? +

  W typowym procesie rekrutacyjnych bierze udział od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Z tego względu kontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, które w największym stopniu spełniają oczekiwania pracodawcy.
 • Czy firma Horyzont będzie pobierać ode mnie jakieś opłaty? +

  Nie, firma Horyzont nie bierze od kandydatów żadnych opłat z tytułu pośrednictwa pracy. Takie działanie byłoby niezgodne z prawem.
 • Czy ze względu na zatrudnienie z pomocą Horyzontu moja pensja u przyszłego pracodawcy będzie niższa? +

  Nie. Może być jednak wyższa! Dzięki naszej firmie pomagamy kandydatom obiektywnie ocenić i zaprezentować swoją wartość na rynku pracy. Pracodawca płaci naszej firmie tylko jednorazową prowizję od znalezienia i zatrudnienia dobrego kandydata. Nasza firma nie otrzymuje żadnej części pensji od zatrudnionego Kandydata. Całe wynagrodzenie jakie jest w stanie zapłacić Pracodawca trafia do zatrudnionego Kandydata.
 • Czy ogłoszenia na Państwa stronie są aktualne? +

  Ogłoszenia zamieszczone na naszej stronie www.horyzont.pl są najbardziej aktualne. Nie zawsze mamy wpływ na to, że nasze ogłoszenia nadal są zamieszczone na innych portalach nawet po zakończeniu procesu rekrutacyjnego i usunięciu ogłoszenia z naszej strony. Dlatego zachęcamy, aby zawsze sprawdzać aktualność ogłoszenia na naszej stronie: www.horyzont.pl.
 • 1

Jak wynika z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową pod tytułem: „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski” województwo śląskie od kilku lat utrzymuje pozycję lidera pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Oznacza to, że na tym rynku powstawać będzie coraz więcej różnego rodzaju zakładów pracy.

W celu wsparcia przedsiębiorców oraz inwestorów zagranicznych utworzona została Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której funkcjonuje już około 200 podmiotów gospodarczych i liczba ta cały czas się powiększa. Zatrudnienie w firmach mieszczących się na terenie KSSE wynosi przeszło 45 000 pracowników i stale rośnie. Firmy poszukują najczęściej wykwalifikowanych pracowników znających języki obce oraz posiadających wykształcenie wyższe. Jednakże oprócz wyuczonych umiejętności pracodawcy cenią sobie również kompetencje interpersonalne.

Dokładamy wszelkich starań, aby przedsiębiorcy z Górnego Śląska zatrudniali jak najlepszych fachowców, a także aby potencjalni kandydaci do pracy znaleźli zatrudnienie u najlepszych pracodawców.